"Toshkentdonmahsulotlari" AJ aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig'ilishini e'lon qiladi
"Toshkentdonmahsulotlari" AJ 2017 yil 29 aprel kuni soat 10-00 da bo'lib o'tadigan 2016 yil uchun kompaniyaning moliya-xo'jalik faoliyati natijalari bo'yicha aktsiyadorlarning hisobot (yillik) umumiy yig'ilishini o'tkazish to'g'risida xabar beradi. : Toshkent ko'chasi Paxlavon Mahmud 33-uy.
Aksiyadorlarni va ularning vakillarini ro'yxatga olish soat 08-00 dan 10-00 gacha bo'lgan vaqt davomida shaxsning guvohnomalari bo'yicha kompaniya majlislar zalida amalga oshiriladi. Umumiy yig'ilishni o'tkazish bo'yicha aktsiyadorlarga taqdim etiladigan materiallar bilan Markaziy bank boshqarmasi bosh mutaxassisi (tel: 2896182) orqali tanishish mumkin.
Jamiyat aktsiyadorlarining reestri tuzilgan sana:
- aksiyadorlarning umumiy yig'ilishini o'tkazish to'g'risida xabar berish - 2017 yil 18 aprel.
- aksiyadorlarning umumiy yig'ilishini o'tkazish uchun - 2017 yil 25 aprel.
Kun tartibi:
1. Aksiyadorlarning hisobot umumiy yig'ilishining reglamentini va hisob komissiyasini tasdiqlash.
2. Kompaniyaning moliya-xo'jalik faoliyati va 2016 yil uchun kompaniyaning biznes-rejasining bajarilishi to'g'risida ijroiya organining yillik hisobotini tasdiqlash.
3. Kompaniyaning 2016 yil uchun yillik balansi, foydasi va zarari hisobini tasdiqlash.
4. Kompaniya auditorining 2016 yil uchun kompaniyaning moliyaviy-xo'jalik faoliyati auditi to'g'risida xulosasini tasdiqlash.
5. Kompaniya auditorining 2016 yil uchun kompaniyaning moliyaviy-xo'jalik faoliyati auditi to'g'risida xulosasini tasdiqlash.
6. KPI, IQE qiymatlarining hisob-kitoblarini tekshirish va 2016 yil uchun ularning bajarilish foizini tekshirish bo'yicha auditorlik tashkilotining hisobotini tasdiqlash.
7. Auditorlik tashkilotining korporativ boshqaruv tizimini baholash va 2016 yil uchun aktsiyadorlik jamiyatining moliyaviy natijalari to'g'risidagi hisobotini tasdiqlash.
8. Kompaniya kuzatuv kengashining kompaniyani umumiy boshqarish va 2016 yilda kompaniya ijroiya organi faoliyatini nazorat qilish to'g'risida yillik hisobotini tasdiqlash.
9. Jamiyat kuzatuv kengashining 2017 yilga mo'ljallangan ijro etuvchi organ rahbari va a'zolari bilan shartnomani amal qilish muddatini uzaytirish va uzaytirish to'g'risidagi xulosasini tasdiqlash.
10. Kompaniya foydasini taqsimlash va 2016 yil uchun dividendlar to'lash sanasini tasdiqlash.
11. 9857407 dona miqdorida ro'yxatdan o'tgan oddiy aktsiyalarni nominal darajasida qo'shimcha joylashtirish orqali kompaniyaning ustav kapitalini 2 milliard 957 million 222 ming 100 so'mdan 5 milliard 914 million 444 ming 200 so'mgacha oshirish to'g'risida qaror qabul qilish. qiymati 300 so'm, kompaniyaning kapitallashuvi tufayli ...
12. Kompaniyaning ustav kapitalini 2 957 222, 1 ming so'm miqdorida ko'paytirish, 443 583 ming so'm miqdorida zaxira fondini to'ldirish uchun o'tgan yillardagi foyda yo'nalishi to'g'risida qaror qabul qilish.
13. Jamiyat kuzatuv kengashining vakolatiga yangi aktsiyalar chiqarilishi to'g'risida qarorni tasdiqlash huquqini berish.
14. Jamiyat kuzatuv kengashining vakolatiga yangi chiqarilayotgan aktsiyalar emissiya risolasini tasdiqlash huquqini berish.
15. Jamiyat ustaviga jamiyat ustav fondini ko'paytirish bilan bog'liq o'zgartirish va qo'shimchalarni tasdiqlash.
16. Kompaniya auditoriga 2016 yil yakunlari bo'yicha O'zbekiston Respublikasida belgilangan eng kam ish haqining 10 baravarida ish haqi to'lash to'g'risida qaror qabul qilish.
17. 2017 yil uchun Kompaniya auditorini saylash.
18. 2017 yil uchun Kuzatuv kengashining mustaqil a'zolarini saylash.
19. 2017 yil uchun Kuzatuv kengashi a'zolarini saylash.
Kompaniyaning yillik hisoboti, balansi, foydasi va zarari to'g'risidagi hisobot kompaniya taftish komissiyasining xulosasi bilan tasdiqlanadi.
"KAMILA - AZIM - AUDIT" MChJ mustaqil auditorlik tashkiloti, 2010 yil 4 yanvardagi 580-sonli litsenziyasi, 2017 yil 27 martda xulosa chiqardi:
"Toshkentdonmahsulotlari" AJning 2016 yil 1 yanvardan 2016 yil 31 dekabrigacha bo'lgan davridagi moliyaviy hisobotlari uning moliyaviy holatini to'g'ri aks ettiradi va ushbu xo'jalik yurituvchi sub'ekt tomonidan amalga oshirilgan moliyaviy va xo'jalik operatsiyalari O'zbekiston Respublikasi Qonun hujjatlari talablariga javob beradi.

АО «Toshkentdonmahsulotlari» извещает о проведении внеочередного общего собрания акционеров
АО "Toshkentdonmahsulotlari" извещает о проведении отчетного (годового) общего собрания акционеров по итогам финансово- хозяйственной деятельности общества за 2016 год, которое состоится 29 апреля 2017 года в 10-00 по адресу: г. Ташкент ул. Пахлавон Махмуда 2 проезд дом 33.
Регистрация акционеров и их представителей производится согласно удостоверениям личностей с 08-00 до 10-00 в актовом зале общества. С материалами, подлежащими предоставлению акционерам по проведению общего собрания, можно ознакомиться у главного специалиста отдела ЦБ ( тел: 2896182).
Дата составления реестра акционеров общества:
- для оповещения о проведении общего собрания акционеров - 18 апреля 2017 года.
- для проведения общего собрания акционеров - 25 апреля 2017 года.
2. Утверждение годового отчета исполнительного органа о финансово-хозяйственной деятельности общества и исполнению бизнес-плана общества за 2016 год.
3. Утверждение годового бухгалтерского баланса, счёта прибылей и убытков общества за 2016 год.
4. Утверждение заключения ревизора общества по проверке финансово-хозяйственной деятельности общества за 2016 г.
5. Утверждение заключения аудитора общества по проверке финансово-хозяйственной деятельности общества за 2016 г.
6. Утверждение отчета аудиторской организации по проверке расчетов значений КПЭ, ИКЭ и процентов их выполнения за 2016 год.
7. Утверждение отчета аудиторской организации по оценке системы корпоративного управления и финансовых результатов деятельности акционерного общества за 2016 год.
8.Утверждение годового отчёта наблюдательного совета общества по общему руководству обществом и контролю деятельности исполнительного органа общества за 2016 год.
9.Утверждение заключения наблюдательного совета общества о продлении срока иперезаключении договора с руководителем и членами исполнительного органа на 2017 год.
10.Утверждение распределения прибыли общества и даты выплаты дивидендов за 2016 год.
11. Принятие решения об увеличение уставного фонда общества с 2 млрд 957 млн 222 тыс 100 сум до 5 млрд 914 млн 444 тыс 200 сум, путём дополнительного размещения именных простых акций в количестве 9857407 штук по номинальной стоимости 300 сум, за счёт капитализации собственного капитала общества.
12. Принятие решения о направление прибыли прошлых лет на увеличение уставного фонда общества в размере 2957222, 1 тыс сум, на пополнение резервного фонда в размере 443583 тыс.сум.
13.Передача в компетенцию наблюдательного совета общества права по утверждению решения о новом выпуске акций.
14. Передача в компетенцию наблюдательного совета общества права по утверждению проспекта эмиссии акций нового выпуска.
15.Утверждение внесений изменений и дополнений в устав общества связанных с увеличением уставного фонда общества.
16.Принятие решения о выплате ревизору общества вознаграждения по итогам 2016 года в размере 10 минимальных окладов установленных по РУз.
17. Избрание Ревизора общества на 2017 год.
18. Избрание независимых членов Наблюдательного совета на 2017 год.
19. Избрание членов Наблюдательного совета на 2017 год.
Годовой отчет общества, бухгалтерский баланс, счет прибылей и убытков подтверждены заключением ревизионной комиссии общества.
Независимая аудиторская организация ООО «KAMILA - AZIM - AUDIT» лицензия серия № 580 от 4 января 2010 года, дала 27 марта 2017 года заключение:
Финансовая отчетность АО «Тошкентдонмахсулотлари», за период с 1 января 2016 года по 31 декабря 2016 года, достоверно отражает его финансовое положение, и совершенные данным хозяйствующим субъектом финансовые и хозяйственные операции соответствуют требованиям Законодательства Республики Узбекистан.